SCAM Siteler Hakkında

Konu, 'SCAM Siteler' kısmında Doruk tarafından 1 Mar 2018 tarihinde paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla yanıt almak için açık değil.
 1. Doruk

  Doruk Yetkili Kişi

  Katılım:
  19 Şub 2018
  Konular:
  13
  Mesajlar:
  13
  Alınan Beğeniler:
  0
  Cinsiyet:
  Erkek
  SCAM Site Nedir?
  İnternetten para kazanma siteleri ile uğraşan bir çok kişi, scam siteleri konusuna hakimler. Burada, henüz yeni başlayan kişilere bu konuda tecrübe kazanmaları adına, bilinmesi gerekenleri paylaşacağım. Türkçe karşılığı "Aldatma" olan bu kavram, internet üzerinden para kazanma sektöründeki belirli alanlarda vurgun yapılanması oluşturarak, kısa sürede kullanıcıların yatırdığı paraları toplayıp kayıplara karışan siteler için söylenir. Oyun siteleri, online bahis siteleri, borsa siteleri ve reklam izleme siteleri gibi bir çok alanda baş gösterirler.

  Kısaca ve anlaşılır bir biçimde tarif etmek gerekirse; Ödeme yapıyor gibi görünüp, asla ödemeyen sitelerdir. Çeşitli dekont ve görsellerle, yeni kullanıcıları aldatmaya yönelik konular oluşturulur ve düzenli olarak ödeme yapıyormuş hissi verilir. Yeni karşılaştığınız ve denemek istediğiniz bir internet sitesi keşfettiğinizde, yatırım yapıp paranızı kaptırmadan önce, SCAM Siteler kategorisinde ilgili siteyi arayabilirler.

  Bu konuda tecrübe eden kişiler, herhangi bir scam site ile karşılaştığında buraya konusunu açabilirler. Dolayısıyla, riski ne kadar azaltabilirseniz, o kadar fazla para kazanırsınız.
  İlgili başlık sürekli güncel tutulacak ve kullanıcıların mağdur olmaması için çaba sarf edilecektir...

  SCAM Site Nasıl Anlaşılır?
  Sitede yazılanla ödenen para tutarsızdır. Örneğin, sitede 1.000 tıklama başına 5$ verileceği yazar ama tıklandığında 3$ verdiğini görürsünüz. Bu tür siteler genelde ilk ödemeyi yaparlar ve sonraki ödemeler denk geldiğinde sitenin kapandığını anlarsınız. Çoğu zaman ilk ödemeyi bile yapmazlar...

  Site içi reklamlarında %50 indirim yaparlar, premium üyeliklerde %50 indirim yaparlar ve referans alma ücretleri ucuzlar. Yani bir çok seçenekte neredeyse yarı yarıya indirime gidilir ve ucuzluk kampanyası başlatılır. Bu durumun farkına varamayan kişiler indirimden faydalanmak için premium üyelik satın alırlar ve yüzlerce referans satın alırlar. Dolayısıyla site yetkilileri SCAM için amacına ulaşmış olur.

  Scam sitelerde genelde forum veya mesaj panosu gibi alanlar bulunmaz. Karşılaştığınız bir sitede öncelikle forum olup olmadığına dikkat edin. Eğer forum varsa, o sitenin güvenilir olduğunun göstergelerinden biridir. Mesaj panosu bölümünde üyeler genelde ödeme alıp almadıklarına dair paylaşım yaptıkları için, kaydolmadan önce bunlara göz atabilirsiniz.

  En çok aldatan yöntem ise ödeme kanıtlarıdır. "Payment Proofs" adı altında yaptıkları tüm ödemeleri, görsellerini, tarihlerini ve kullanıcı adlarını yayınlarlar. Bu durum ise, yeni kişilerde, "Evet bu site ödeme yapıyor." algısı yaratır. Bu durumdan etkilenmemek için ön araştırma şarttır.

  Oldukça profesyonel tasarımlar kullanmaya özen gösterirler. İnternetten buldukları kişilerin fotoğraflarını koyarak, onların ağzından yazı veya yorum yazarlar. Örneğin bazı sitelerde; "Mustafa bey sitemizden bir günde 76$ kazandı ve çok mutlu." benzeri yazılar görürseniz, bu tür sitelerin Scam olma ihtimali çok yüksektir.

  İletişim kanalı olmayan, sitelerinde yazan e-posta adreslerine mail attığınızda geri dönüş yapmayan siteler kesinlikle Scam sitedir ve zamanınızı çalmaktan başka bir işe yaramazlar.
   
  Son düzenleme: 1 Mar 2018
Konu Durumu:
Daha fazla yanıt almak için açık değil.