Genel Forum Kuralları

Konu, 'Duyurular' kısmında Doruk tarafından 24 Şub 2018 20:00 tarihinde paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla yanıt almak için açık değil.
 1. Doruk

  Doruk Yetkili Kişi

  Katılım:
  Pazartesi
  Konular:
  3
  Mesajlar:
  3
  Alınan Beğeniler:
  0
  Cinsiyet:
  Erkek
  FikirBanka Forumu;
  Kendine özgü kuralları olan, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenlerin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir platformdur. Kaydolan tüm üyeler, buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre, forum kurallarına uymak zorundadır. Burada yazan genel kuralların haricinde, her forum kategorisinin kendine özgü kuralları da mevcut olmakla birlikte, ilgili forum kategorilerinin içerisinde sabit halde yer almaktadır.

  Sitemizde paylaşıma sunulan bütün içeriklerden, 5651 sayılı kanunun 8. ve ceza kanununun 125. maddesine göre, paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Fikir Banka, üyelerin gönderdiği içeriklerden doğabilecek yasal sorunlardan asla sorumlu tutulamaz. Üye olan tüm kullanıcılar, bu kurallar çerçevesinde forumda hareket etmeyi kabul ettiği gibi, aksi davranışlar sergileyenlere de kalıcı veya kurallar çerçevesinde geçici yaptırımlar uygulanabilir.

  Başlık veya konu içeriğindeki mesajların tamamının büyük harflerle yazılması, gereğinden fazla noktalama işareti kullanılması ve seviyesiz, zor anlaşılır tarzda cümleler kurulması yasaktır. Forum içi yazışmalarda kullanılması gereken dil ve üslup, forumun verimli olmasıyla doğrudan ilişkilidir. Bu yüzden üyelerin, özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanması önerilir. Beraberinde, forum içi iletilerde ve özel mesajlarda hakaret, küfür, aşağılama ve benzeri kaba ifadelerin kullanılması veya başka bir üyeyi küçük düşürücü, hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması gerekir.

  Gereksiz yere ikili tartışmalara dönüşen konular derhal kilitlenir ve ilgili üyelere uyarı verilir. Devamında bu tartışma özel mesajlara yansırsa, dahil olan tüm üyeler cezalandırılır. Forum düzenini bozmaya yönelik sürekli ikili tartışmalar yaratan kullanıcılar uyarılarak, kısa süreli uzaklaştırma alırlar.

  Aynı kişinin birden fazla kullanıcı adlarıyla foruma kayıt olması yasaktır, tespiti halinde ilgili tüm profiller, forumdan kalıcı bir şekilde yasaklanarak uzaklaştırılır. Bu durum çerçevesinde, geçerli bir açıklama belirtmediği takdirde, ilgili üye ve üyelikleri foruma davet eden profil de kalıcı olarak uzaklaştırılır. Çoklu hesap durumlarında ortaya çıkan bir durum ise, aynı konuda farklı kişilermiş gibi görüş belirtip, diğer üyelerin karar veya fikirlerini yanlış yönlendirmesine sebep olacağından ötürü, tespiti halinde ilgili bütün mesaj ve konular da silinir.

  Herhangi bir görüş belirterek ya da belirtmeyerek, dolaylı da olsa siyasi konular üzerinden tartışma çıkarılamaz. Her türlü dil, din, ırk ve mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır.

  Forum içerisinde konularda, iletilerde, özel mesajlarda veya profil mesajlarında aykırı bir durum görüldüğünde, Şikayet butonu aracılığıyla ilgili mesajı yönetim kadrosuna rapor edebilirsiniz. Sektörümüz gereği spam niteliği taşıyan reklamlar yapılmaya müsait olduğundan, yönetim kadromuz sürekli bu durumun takibini yapmaktadır.

  Foruma üye olan bütün kullanıcılar, yukarıdaki metni okumamış olsalar dahi tüm kuralları kabul edilmiş sayılır. Kullanıcıların kendi yararları doğrultusunda hazırlanan bu kurallar kesinlikle tartışmaya açık değildir. Yönetim ekibi, buradaki genel kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
   
Konu Durumu:
Daha fazla yanıt almak için açık değil.